Тепла пора року – найкращий час для спостережень.
Під час відпочинку влітку спостерігай за змінами, які відбуваються у живій і неживій природі. Зверни увагу, якого кольору небо, чи є на ньому хмари? Чи високо в небі сонце? Чи є вітер? Який він за силою?
Якщо в ясну і сонячну погоду ти вирушиш на прогулянку і забув узяти із собою годинник, – не засмучуйся! Його можуть замінити багато рослин, що цвітуть.
Кожна рослина «засинає» і «прокидається» в певний час доби. Наприклад, о13-14 год. стуляє віночки картопля, о 14-15 год. – мак, о16-17 год. – нагідки, о 17-18 год. – мати-й-мачуха, о 19-20 год. – шипшина. Деякі квіти розкривають свої віночки не вранці, а ввечері. Наприклад, о 21 год. – нічна фіалка.
Спостерігай за рослинами і тваринами.
Здавна люди помітили, що поведінку багатьох тварин можна використовувати для завбачання погоди. Перед негодою мурашки поспішають до мурашника, ховаються в ньому.
Передбачають погоду і домашні тварини. Наприклад, кішка на холод згортається клубочком, утикається мордочкою в лапки, а перед гарною погодою вмивається, лиже лапку; кури перед дощем чистять пір’я, «купаються» в піску.
Провісниками погоди є також рослини. Перед затяжною негодою крапельки соку з’являються на листках каштанів, у чеканні дощової погоди не розкривають свої бутони троянда, шипшина.
Прислухайся до співу пташок. Спостерігай за їх поведінкою, розпізнавай пташок за зовнішнім виглядом. Простеж за одним із них.
Поділися здобутою інформацією під час спостережень з однокласниками. Запиши результати в зошит – щоденник, користуйся додатковими джерелами інформації.
Гарного, цікавого відпочинку!