Всім відома істина про те, що результат навчання є максимальним у тому випадку, коли це навчання проходить у грі. При цьому сприйняття інформації відбувається набагато кращим, і найголовніше, процес запам’ятовування є ефективнішим.
Гра – це ще і процес виховання, розвитку особистості. Але загальна «віртуалізація» життя змінює уявлення про те, якими повинні бути сучасні іграшки. Сьогоднішні п’яти-шестиклашки не хочуть складати кубіка-рубіка, замки з кубиків і інше. Вони віддають перевагу комп’ютерним іграм, в яких багато насильства і відсутність якої-небудь фантазії. Але ж наші мрії і фантазії показують нам наш потенціал, і відкривають двері в майбутнє.
В цьому 2008-2009 навчальному році в приватній школі «Афіни» був створений клуб з робототехніки, двері якого відкриті для всіх охочих. Тут ви зможете не тільки освоїти премудрощі даного напряму, але і стати учасником команди школи, яка бере участь у всіляких олімпіадах. На заняттях з робототехніки ми використовуємо нове покоління роботів Mindstorm компанії LEGO. Ці роботи оснащені ультразвуковими датчиками, датчиками дотику, звуку, освітлення і процесорним блоком, що дозволяє програмувати роботів виконувати різні дії і по різному себе поводити у певних ситуаціях. Цей конструктор LEGO і розважальний, і пізнавальний одночасно. Граючи в нього, розраховуються і створюються параметри майбутньої моделі робота, а потім він «оживає».
Робототехника направляє уяву і творчі здібності дитини в абсолютно інше русло.
Роботи LEGO є відповіддю на питання про те, якою ж повинна бути іграшка XXI століття. Ця іграшка – просто друг, що допомагає розвивати фантазію, ерудицію, логіку і потенціал дитини, підвищувати активність, бажання постійне експериментувати і творити, сприяє допитливості дитини осягати все нове і прекрасне. Наявність комп’ютерної компоненти в роботах дозволило об’єднати класичні кубики і комп’ютерні захоплення.
Роботи LEGO надають можливість виконувати наукові дослідження, сприяють надбанню різних знань в області конструювання і програмування, дарять радість віртуальних розваг, забезпечуючи розуміння роботи реальних пристроїв.