Усіх, добре відомих нам, цвіркунів, коників, мух, комарів, бджіл, тарганів, метеликів, світляків і інших називають комахами. Це найбільш чисельна група безхребетних тварин.
А чому ж так вийшло, що їх настільки багато та майже всюди ми можемо їх побачити?
Саме на це питання, в своїх творах – роздумах, шукали відповідь наші третьокласники, вивчаючи тему “Комахи” на уроках «Світ навколо тебе».
І ось до яких висновків вони дійшли:
– комах на світі більше, ніж будь-яких інших живих істот;
– вони поширені від Арктики до Антарктиди;
– комахи вміють пристосовуватись до різних умов життя;
– здатність до польоту дозволила їм швидко заселяти нові території;
– у комах велика рухливість, хітинізована щільна оболонка, захисне забарвлення, малі розміри, висока плодючість;
– вони важлива ланка в харчовому ланцюзі;
– деякі комахи приносять користь як запилювачі рослин; виробляють речовини, які використовуються як харчові продукти та сировина для промисловості (мед, віск, шовк, природні фарби);
– багато комах — шкідники сільського та лісового господарств, окремі — переносники паразитів та збудників хвороб людини, тварин або рослин, деякі самі є паразитами.
Без комах ми не можемо уявити своє життя!
Активну участь у цій творчій роботі прийняли більшість третьокласників.
Кучерява Єлизавета, Маленко Артур, Омельченко Дарій, Панюшкіна Анастасія, Переверзєв Іван, Поповська Катерина, Суворов Петро, Яковенко Олександра, Кушнерук Іван, Рабишко Анастасія, Кривонос Олег, Остапенко Матвій, Лакомова Діана, Калинюк Катерина, Гавриленко Максим.
Дякую вам за бажання міркувати, аналізувати та робити висновки. Бо саме це допоможе нам уникнути помилок у спілкуванні з природою!