Чи знайоме вам слово каліграфія? Каліграфія – це красиве письмо, або краснопис.
У давнину писати означало “прикрашати що-небудь, робити його строкатим”. Та й зараз ми кажемо: писати картину, розписувати стелю, писана врода (тобто гарна, як намальована). Отже, спочатку люди навчилися малювати, а потім зображення стали виконувати роль письма. А, як відомо, малюнок призначений для того, щоб милувати наше око. Тому зрозуміло, що і письмо повинно бути красивим.
Каліграфією називають мистецтво писати гарно і чітко. В часи наших прадідів була навчальна дисципліна – чистописання, тобто каліграфія. І це чистописання давалося школярам нелегко, бо писали перами та чорнилом.
Ми самі все менше уваги приділяємо нашому почерку. Мабуть, тому, що в людському житті панує друковане слово. Навіть спілкуємося на відстані все частіше не листами, написаними від руки, а надсилаючи факси, повідомлення електронною поштою чи “есемески” на мобільний телефон.
Робота над каліграфією, технікою письма – важлива складова навчання мови. Формування графічних навичок учнів розпочинається з перших уроків навчання грамоти й продовжується протягом усього періоду перебування дитини в початковій школі. Учень, який володіє мистецтвом каліграфічного письма, – грамотний, у нього сформовані граматичні уміння.
Про каліграфію можна розповідати багато. Та варто запам’ятати дуже важливу річ: якщо ви поважаєте тих, хто читатиме ваші нотатки, то будете старатися писати охайно і розбірливо, пам’ятаючи, що каліграфія – це складова людської культури, своєрідне мистецтво, доступне при бажанні кожному.