На запитання: «Що будеш робити увечері?» – молоде покоління, в більшості, відповість: «Та… зайду в Інтернет…» і далі розповість про ту величезну кількість сайтів та сторінок, де буває так «прикольно». Подумати тільки, чи могли собі люди XIX століття уявити, що через сто років людство буде прикуте до відносно невеличкої коробки з екраном?
Проте лише в ній людина може створити свою реальність. Діти, підлітки, дорослі «зависають» на сайтах знайомств, он-лайн спілкування, ігор і т. д. Дівчина знаходить своє кохання, друзі не припиняють спілкування, системи банків та великих фірм спрощують собі завдання, відправляючи звіти електронною поштою. Та що там! Будь-яку пам’ятку, музику, картину, статтю, будь-яку інформацію ви можете знайти, не виходячи з дому!
Насправді усіх плюсів всесвітньовідомої мережі не перерахувати, проте завжди існують мінуси, і про них вже говорить уся планета. Маючи «комп» і «Internet», можна нічого і нікого не мати. Віртуальна оселя, віртуальна машина, віртуальні дружина, друзі, поле, фірма, заробіток, віртуальна реальність…
Досліди на дану тему проводяться регулярно. Слово «в контакте» чи «фейсбук» ми чуємо набагато частіше, ніж інші, несправжнє життя поглинає нас, і вже воно керує нами, а не ми ним. Сама по собі праця з комп’ютером призводить до малорухомого життя, погіршує зір і забирає енергію, а так зване «зависання» на популярних сторінках ще й притуплює роботу мозку, іноді до такої міри, що людина не розрізняє реальність і вигадку, де можна робити все, що заманеться.
Як плюси, так і мінуси Інтернету – широкомасштабні. В Америці, де якраз було створено «світове павутиння», вже підростає покоління, котре виросло у віртуальному світі, і вже зараз виявлено глибокі проблеми у дітей як на фізичному, так і на психічному рівні. Я думаю, що таку ситуацію потрібно вирішувати, і як найшвидше. Ні! Не знищенням Інтернету, а доцільним і правильним його використанням.
Марічка Денищук, учениця 10 класу