Неділя, 14 Листопада, 2010   |   Школа Афіни

Дискусійні питання до триместрового екзамену

  1. Як Ви вважаєте, ядерна зброя є фактором стримування великих міжнародних конфліктів (А), чи, навпаки, може призвести до глобальної ядерної катастрофи (Б)?
  2. Україна є першою серед держав світу, яка добровільно відмовилась від ядерної зброї. В березні 1992 р. завершився вивіз тактичної ядерної зброї до Росії. В листопаді 1993 р. ратифіковано Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь «Старт-1», згідно з яким Україна скорочувала 36% ракет-носіїв і 42% ядерних зарядів. В січні 1994 р. підписано тристоронню угоду між Україною, Росією та США про повне ядерне роззброєння України (визначались умови компенсації за вивезену до Росії зброю та розміри допомоги нашій державі). Нарешті в листопаді 1994 р. Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Як Ви вважаєте, це зміцнило наші позиції у світі (А) чи, навпаки, послабило (Б)?
  3. В засобах масової інформації та у Верховній Раді дискутується питання про легалізацію стрілецької зброї в Україні і вільний продаж її населенню. Як Ви ставитесь до цієї проблеми? Ви за легалізацію зброї (А) чи проти (Б)?
  4. Історія людства, це історія конфліктів і воєн. З розвитком людини, вдосконалюються і засоби її знищення – зброя. Окремі заклики пацифістів про загальне роззброєння (як, наприклад, Пакт Бріана-Келлога 1928 р.) тонуть у гуркоті конфліктів і війн та залишаються лише на папері. Що нас чекає в майбутньому? Чи зможуть люди збагнути необхідність знищення всіх видів зброї і вирішення будь-яких проблем мирним шляхом (А), чи агресія і жадоба вбивства закладені в нас природою і зброя буде вдосконалюватись (Б)?
  5. Що перемагає на війні: бойовий дух, патріотизм, відчуття справедливості своєї боротьби (А) чи досконала зброя і талант воєначальників (Б)? (Свою думку Ви повинні доводити, використовуючи історичні факти, зокрема історію Другої світової війни.)